AKTUALNOŚCI:

 

Wznowienie egzaminów teoretycznych i praktycznych w WORD w Poznaniu.

Data: 07.05.2020r.

 

Informujemy, że z dniem 8 maja 2020r. zostają wznowione zapisy od godz.7.00 na egzaminy teoretyczne przeprowadzane w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Poznaniu. Egzaminy teoretyczne będą się odbywały od 11 maja 2020r.,  natomiast egzaminy praktyczne na kategorię A i B zostają wznowione od dnia 18 maja 2020r.

 

 

Środki bezpieczeństwa podczas szkolenia.

Data: 24.04.2020r.

 

Jazdy szkoleniowe będą odbywały z obowiązkowym zachowaniem wymaganych i rekomendowanych środków bezpieczeństwa czyli:

 

  • obowiązkowe własne maseczki ochronne (zalecane KN95 FFP2) i/lub przyłbica, zalecane rękawiczki (jednorazowe, nakładane przed każdą jazdą),
  • środki dezynfekujące samochód - czyścimy przed i po każdej jeździe - spirytusem,
  • przed każdą jazdą pojazd jest wietrzony przez co najmniej 15 minut,
  • przed każdą jazdą Kursantowi będzie sprawdzana temperatura - elektronicznym termometrem bezdotykowym,
  • w kategoriach motocyklowych Kursant musi mieć własny kask, rękawice i strój.

 

ponad to:

 

  • przed rozpoczęciem/kontynuowaniem szkolenia praktycznego Osoba Szkolona ma obowiązek podpisać oświadczenie/wniosek dot. m. in. akceptacji ryzyka epidemiologicznego, wyrazić zgodę na pomiar temperatury, złożyć oświadczenie, że uczestniczy w szkoleniu na własne ryzyko i na własną wyłączną odpowiedzialność za ewentualnie negatywne skutki dla zdrowia i życia spowodowane lub pozostające w związku z epidemią zrzekając się wszelkich roszczeń wobec OSK,
  • zawieszona jest możliwość jeżdżenia w roli obserwatora tj. w trakcie szkolenia w pojeździe szkoleniowym może przebywać tyko Instruktor oraz jedna Osoba szkolona,
  • zapisy na egzamin państwowy możliwe tyko przez Kursanta, wyłącznie przez internet za pośrednictwem systemu InfoCar.

 

Maseczki ochronne typu KN 95 (FFP2) można kupić na stronie www.sklep.sphcredo.pl

 

Bądź rozsądny i nie ryzykuj zdrowiem Swoim i innych. Źle się czujesz, jesteś na kwarantannie lub dozorze epidemiologicznym, miałeś kontakt z osobą chorą lub która wróciła z zagranicy  ODWOŁAJ JAZDĘ !,  NIE OKŁAMUJ INSTRUKTORA !.

 

 

Wznowienie szkolenia praktycznego przez nasz OSK

Data: 23.04.2020r.

 

W  związku z częściowym wznowieniem działalności WORD w Poznaniu, zmianą przepisów umożliwiających przemieszczanie się osób niepełnoletnich oraz tylko jednym przypadkiem potwierdzonym COVID-19 (wg stanu na dzień 22.04.20r.) na terenie powiatu obornickiego informujemy, że planujemy rozpocząć szkolenie naszych kursantów z dniem 15.05.2020r. z zachowaniem wymaganych i rekomendowanych środków bezpieczeństwa.

 

W zależności od rozwoju sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w kolejnych aktualnościach będziemy informowali o wszystkich zmianach oraz o terminach wznowienia szkolenia na kategorię B przez nasz OSK.

 

 

Prawo jazdy jako PREZENT!

Data: 08.12.2017r.

 

Nie masz pomysłu na prezent. Od 20.12.2017r. nasza oferta zostanie wzbogacona o możliwość wykupienia VOUCHERA na kurs prawa jazdy  lub  jazdy doszkalające, który można podarować drugiej osobie na 18 urodziny, na święta lub każdą inna okazję. W ofercie będą VOUCHERY na konkretny kurs prawa jazdy lub o określonej wartości, którym osoba obdarowana będzie mogła opłacić część kursu lub wykupić dodatkowe godziny jazd np. przed egzaminem. Termin ważności VOUCHERU będzie wynosić 3 miesiące od daty zakupu. Możemy przygotować VOUCHER imienny dla konkretnej osoby lub na okaziciela. Przygotowany przez nas VOUCHER jest atrakcyjny wizualnie, zaprojektowany przez grafika komputerowego.

 

Szczegóły oferty będą dostępne od 20.12.2017r. w zakładce voucher oraz pod numerem telefonu 601 845 251.

 

 

PILNE: Okres próbny już w marcu!

Data: 29.07.2017r.

 

Z projektu zmiany ustawy o ruchu drogowym oraz kilku innych ustaw wynika, że wejście w życie przepisów związanych z okresem próbnym planowane jest nie na 4 czerwca tylko na na 26 marca 2018r.! Okres próbny to dwa lata ograniczeń i dodatkowych obowiązków w tym dwa płatne szkolenia już po uzyskaniu prawa jazdy kategorii B. Młody kierowca będzie miał obowiązek dodatkowego szkolenia, realizowanego miedzy innymi z wykorzystaniem płyty poślizgowej, przez pierwsze dwa lata będzie miał zakaz pracy jako kierowca, będzie mógł poruszać się w okresie próbnym z niższą maksymalną prędkością dozwoloną na danym rodzaju drogi. Będzie także surowo karany za wykroczenia - dozwolone będzie jedno i to bez znaczenia jakiej wagi. Druga "wpadka" skutkować będzie wydłużeniem okresu próbnego o dwa lata, a kolejne przewinienia skończą się cofnięciem uprawnień. Tak więc czasu zostało niewiele ! NALEŻY UWZGLĘDNIĆ CZAS NA ZROBIENIE KURSU, OCZEKIWANIA NA EGZAMIN, EW. POPRAWKĘ ORAZ CZAS NA WYDANIE PRAWA JAZDY - BĘDZIE SIĘ LICZYĆ DATA WYDANIA PRAWA JAZDY, A NIE DATA ZDANIA EGZAMINU!

 

Aktualizacja 10.05.2018r.

 

W dniu wczorajszym Sejm przyjął zmiany w ustawie m.in. Prawie o ruchu drogowym z których wynika, że od 4 czerwca nie zaczną obowiązywać obostrzenia dla świeżo upieczonych kierowców. W nowelizacji ustawy nie wskazano żadnej nowej daty wejścia w życie przepisów. Zamiast tego podzielono wdrożenie CEPiK-u 2.0 na etapy, a ministrowi cyfryzacji przyznano uprawnienie do ogłaszania wdrożenia poszczególnych etapów za pośrednictwem komunikatów w Biuletynie Informacji Publicznej z co najmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

 

 

Nowy pojazd w naszym  Ośrodku !

Data: 25.05.2017r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W związku z wymianą floty pojazdów egzaminacyjnych w WORD  w Poznaniu - dotychczas eksploatowane Renault Clio  zostaną zastąpione przez Kia Rio. Nasz Ośrodek Szkolenia Kierowców jako jeden z pierwszych w Obornikach zakupił w/w pojazd. Pojazd jest klimatyzowany, wyposażony jest w 6 poduszek powietrznych oraz systemy bezpieczeństwa min. ABS, VSM, HAC, EBD.

 

KONTAKT:.

 

ul.Rzemieślnicza 9

64-600 Oborniki Wlkp

 

Tel/WhatsApp:

 

Trafas Remigiusz: 601 845 251

(Kierownik OSK)

 

 

Zadzwoń lub wyślij SMS

 

o treści "KURS", a my oddzwonimy udzielając niezbędnych informacji

 

 

 

e-mail:

remigiusztrafas@wp.pl

 

 

W tytule prosimy wpisać:

"zapytanie - prawo jazdy"

 

 

 

skype: raptor7506

 

 

Aktualizacja strony:

04.07.2024r.

 

 

 

Znajdź nas:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz się na egzamin przez

internet

 

Tutaj zarezerwujesz termin egzaminu państwowego na prawo jazdy oraz wniesiesz opłatę egzaminacyjną

 

 

 

 

Zapisz się >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW - JERZY I REMIGIUSZ TRAFAS